pátek 29. ledna 2016

4 ROKY S BIKRAM JÓGOU

Je až neuvěřitelné jak ten čas rychle letí, ale právě dneska to jsou čtyři roky od mojí první návštěvy studia Bikram yoga České Budějovice. Protože strašně nerada chodím někam poprvé sama, tak mi trvalo skoro měsíc než jsem se odhodlala. Snažila jsem se přesvědčit nějakou kamarádku, aby šla se mnou, ale buď je odrazovalo to šílené dvaačtyřiceti stupňové horko nebo byly prostě jenom líné. Takže nakonec jsem šla sama. O tom jaká byla moje první lekce bikram jógy si můžete přečíst zde - První lekce Bikram jógyZa ty čtyři roky se Bikram jóga stala nedílnou součástí mého života, tak trochu mojí závislostí. Ale nebudu Vám nalhávat, že bych byla celé čtyři roky pravidelným návštěvníkem. Protože jsem přes půl roku bydlela v jiném městě, tak jsem na Bikram chodit nemohla, ale neskutečně mi to chybělo. Nakonec jsem se do Budějovic vrátila hlavně kvůli józe a hned po půlroční pauze naskočila do 30-ti denní challenge. Bylo to náročné, ale skvělé. Všem doporučuju challenge zkusit, protože se o sobě dozvíte co jste ani nevěděli.


A co mi Bikram jóga dala a vzala? 

Dala mi vnitřní klid, sílu zvládat náročné situace, odhodlání nevzdávat se, nebát se nových výzev a určitou dávku cílevědomosti a sebevědomí. Dala mi větší flexibilitu, sílu, zdravější a pevnější tělo, zlepšila se mi imunita. A dala mi takový můj malý svět, kde se soustředím sama na sebe, zastavím se v tomhle uspěchaném světě, odpočinu si a naberu sílu.

Vzala mi bolesti hlavy a zad, které mě dlouho trápily, nějaká ta přebytečná kila, roztěkanost, problémy se spánkem a v neposlední řadě mi vzala spoustu času, který bych jinak trávila poflakováním u televize nebo počítače.

Takže díky všem, co stojí za vznikem a dnešním provozem Bikram yogy v Českých Budějovicích, díky skvělým a krásným instruktorkám a instruktorům. Minimálně pro mě jste všichni velkou motivací a inspirací ke zlepšování se.

Díky!

A sobě bych popřála ještě spoustu let s Bikram jógou a spoustu hodin strávených v hot roomu. Samozřejmě své čtvrté Bikram výročí půjdu oslavit jednou pořádně horkou lekcí a pak možná i sklenkou dobrého bílého vína :-)

Namaste, Monika

Žádné komentáře:

Okomentovat